Мазох
Мазох Авторські ресторани у оригінальних стилях
Мазох- кафе. А Ви знаєте чому саме мазох....
Leopold- Ritter- Sacher-Masoch народився й культурно сформувався у Львові, столиці королівства Галичини і Володимирії, що входило до Австрійської імперії. Батько Письменника був президентом галицької поліції. Немовля охрестили у костелі св. Андрія. На місці будинку, де народився Леопольд наприкінці ХІХ ст. було збудовано «Ґранд-готель».
Мати Письменника була дочкою українського вченого-медика. Сам Захер-Мазох наголошував, що по материнській лінії походить зі знатного русинського роду, якось, втомившись від генеалогічного «копання», він зіронізував: «за кого вже тільки мене не приймали, за єврея, мадяра, боґемця, навіть за жінку».
Дитячі роки Генія минули серед українців у Винниках, і впродовж усього життя Він згадував годувальницю, українську селянку Ґандзю, «з її молоком я всмоктав любов до русинів, до свого краю, до своєї вітчизни... Завдяки моїй годувальниці руська мова стала першою, якою я оволодів, хоча у батьківському домі говорили переважно польською, німецькою та французькою. І саме вона розповідала мені чарівні русинські казки або співала, заколисуючи мене, тож українські народні пісні запали мені в душу на все життя, залишивши слід у моєму житті, моєму емоційному світі та й у всіх пізніших працях».
Згодом Леопольд фон Захер-Мазох студіював історію в університетах Праги та Ґрацу, де у 1853 році і здобув ступінь приват-доцента. Наприкінці 70-х років Він заприязнився з королем Баварії Людвиґом II.
Впродовж усього життя Письменник зберігав великий респект та сентименти до українців: «на нас, українців, діють музика та спів немов магія, з наших народних пісень ми чуємо голоси наших предків, що лежать поховані в високих могилах, до нас говорять з них духи лісу, води, повітря».
Свій перший роман «Галицькі історії» Геній написав у 1858 році, у 1864 підкоривши німецькомовний світ повістю «Дон-Жуан з Коломиї», а у 1858 під псевдонімом видав роман «Одна галицька історія. Рік 1846». Згодом з’явилися «Занепад Угорщини й Марія Австрійська», «Посланець», «Людина без забобонів». У 1869 по написанню роману «Венера в хутрі» Письменник зажив світової слави; своїй появі роман завдячує любовній інтризі Генія з Фанні фон Пістор. Любовні ж «переживання» з Анною фон Котвіц стали основою роману «Розлучена жінка» (1870).
Наприкінці XIX століття у Галичині з’явилось близько п'ятнадцяти перекладів творів Захера-Мазоха українською народною мовою, зокрема «Чорна княгиня», «Перед 1848-м роком», «Привид», роман «Новий Іов», «Єврейський Рафаель». Найфундаментальніші ж сучасні переклади українською творів Письменника зроблені Наталкою Іваничук та Теодором Горою. Великий доробок у вивчення життя та творчості Мазоха належить Галині Сварник, Ларисі Цибенко та Анні-Галі Горбач.
Помер Письменник 9 березня 1895 року у містечку Линдгайм. Урну з його рештками знищила пожежа у 1929 році... |